Na battle, který pořádá klub Street Hard Workers, dorazí zástupce Belgie, který má zkušenosti z mistrovství Evropy a mistrovství světa. Kdo se tedy ukáže v Chomutově 12.8.2017? Tady máte jeho vlastní představení.

Zdravím vás všechny, jmenuji se Boterdael Freddy alias Kallos. Narodil jsme se v Mons 10.září 1984. Street Workoutu se věnuji už 5 let a díky této disciplíně jsem procestoval v průběhu 2 let 10 zemí, rovněž jsem byl porotcem v 7 Pro soutěžích a zúčastnil se 34 Pro soutěží, získal jsem 17 pohárů, mezi něž se řadí titul mistra Belgie a Evropy v roce 2014 a dvanácté místo na Mistrovství světa v roce 2015.

ODKAZ NA BATTLE

Dříve jsem se věnoval 4 roky breakdance, poté jsem však na internetu objevil videa Hannibala for Kinga, zakladatele našeho sportu, který mi byl velkou inspirací a sám jsem se cestou street workoutu vydal.

V roce 2013 jsem se rozhodl vytvořit první tým v Belgii, který se jmenuje ShowdonFamily, mimo to jsem založil organizaci ASBL New Hope, a poté otevřel první sál kalisteniky. Díky tomu všemu jsem u nás průkopníkem této disciplíny.

To, co se mi na tom všem ohromně líbí, je možnost předávat získané zkušenosti a sdílet svou vášeň pro street workout po celém světě.

Díky cestování jsem měl možnost se potkat s těmi nejlepšími, což byl jeden z mých snů, např. na světovém šampionátu v roce 2014, během něj jsem však upadl a zlomil si 3 žebra, ale tato zkušenost je součástí mé současné síly.

Belgie je malá země, takže je tam velmi málo street workouterů, a právě proto jsem se rozhodl založit akademii, abych co nejvíc tuhle disciplínu propagoval. Realizujeme představení, show i na mezinárodní úrovni, ale také pořádáme ukázky pro veřejnost, kurzy a další aktivity.

Naštěstí naší sousední zemí je Francie, ve které je spousta nadšenců s ohromným potenciálem, organizujeme tedy často profi soutěže a další aktivity související s naším sportem jako show a různá setkání.

Tento sport kompletně změnil můj život, zejména co se týká životního stylu, který je zdravější a vyvážený. Díky sportu se mi změnila celkově postava a mám sílu. To, co se mi líbí je freestyle, ale nejvíc mě baví možnost být kreativní a dělat statické pohyby jako např. prkna. Už víc neposiluji, ale někdy cvičím v sále, venku to často nejde, protože u nás hodně prší, ale zatím moc vhodných prostor pro naši disciplínu není.

V současnosti už nesoutěžím, ale věnuji se spíše porotcování. Pořádám také mezinárodní workshopy, abych mohl sdílet a šířit svou vášeň mezi co nejvíc lidí. Myslím, že tato disciplína má velkou budoucnost a taky, že světu může významně pomoci, a to jako prevence mládeže, mladí lidé se mohou soustředit na sport a nedělat drobnou kriminalitu. Pomáhá i starším, i oni mohou změnit životní styl, a navíc se naučí spolupracovat a vzájemně si pomáhat při skupinových trénincích, ať už je to freestyle nebo posilování.

Navíc jsou veškeré tyto aktivity zdarma a dostupné pro všechny. Chtěl bych připojit krátký vzkaz všem závodníkům blížící se soutěže, které se zúčastním coby porotce: Nezapomeňte, že hlavní je jíst zdravě, dost pít a odpočívat, abyste předvedli dobré výkony a vyhnuli se jakýmkoliv indispozicím. Myslete také na dostatečné protažení. Je to stejné i pro ty, kteří přijdou na workshop nebo zde začnou, budu tam, abych vám pomohl. Vaším jediným soupeřem jste jen vy sami, věřte si, mějte reálné cíle. Jděte za svými sny. Přeji vám hodně štěstí a brzy na viděnou.