Garden Battle vol. 3 konaný vždy v květnu, jako jarní battle na zahradě, přinesl několik velmi zajímavých výsledků do sezóny a ukázal nástup i nové generace.

Tento rok se soutěž konala na konstrukci od firmy WOclub, která týmu Street Hard Workers dodala sestavu čtyř hrazd s bradly. Firma Amix nutrition do soutěže věnovala 2 x velké proteiny o váze 4 kg, dále 2 x 2,5 kg proteiny, 2 x BCAA a nakopávače, vitamíny a minerály, šejkry, ručníky a mnoho dalších zajímavých cen.

Při registraci dostal každý atlet 50 g protein sáček, vodu, ovoce a zeleninu si každý bral jak uznal na uvážení.

Na úvod se vysvětlily všechny cviky jak mají být správně provedeny, aby je porota uznala. Soutěž začala v 13:00 hod a první soutěžní disciplína byly shyby. V mužích ve shybu nejvíce nasázel Petr Teplík, který dal 31 shybů v naprosto perfektní kvalitě, za ním v závěsu byli Michal Kosť a Jan Husák s 25-ti shyby. V ženách nejvíce shybů dala Martina Kovaříková a to 20 shybů a druhá byla Arleta Krausová s počtem 17 shybů a třetí byla Nikola Křišťanová s počtem 8 shybů.

Po shybech následovalo vystoupení chomutovské skupiny věnující se acroyoze pod vedením Jany Kuklové. Vystoupení bylo koncipované jako cvičení rodičů s dětmi a ukázalo velmi zajímavý pohled jak si společně zacvičit a jak velmi esteticky na hudbu ukázat práci s tělem.

Druhá disciplína, ve které se soutěžilo byly dipy na bradlech. Dipy na bradlech se jely formou battlu. Tedy dva borci proti sobě a dipovali do svého maxima. Nejvíce dipů zvládl v mužích Michal Kosť s 84 dipy, a Petr Teplík  a Jan Husák dali po 45.ti dipech.

Po této disciplíně vystoupila skupina Street Hard Workers a ukázala exhibici freestylu na hrazdě, bradlech a zemi a to s ukázkou absolutně nejtěžších cviků a to například malteze, planche, front lever s přítahy, back lever s přítahy a na jedné ruce, atd.

Po exhibici následovaly kliky! Králem kliků se stal Jan Husák se 125 kliky a v těsném závěsu byl Michal Kosť se 119 kliky a na pomyslné třetí příčce byl Petr Teplík s 110 klikami. V ženách nejvíce kliků dala Arleta Krausová s 75 klikami a na druhé příčce byla Martina Kovaříková s 59 klikami a třetí v pořadí byla domácí Nikola Křišťanová z Žatce s 33 klikami. Nutno dodat, že holky jely klasické kliky stejně jako muži.

Poslední disciplína byly dřepy a u mužů to bylo s přidanou závaží na ose 100% vlastní váhy a u žen s 50% vlastní váhy. O street workout atletech se často říká, že trénují jen na hrazdě a nohy necvičí a nebo jen s vlastní vahou. Tato disciplín, ale ukázala, že i street workout atlet má natrénováno na dřepy a padaly velmi pěkná čísla.

Nejvíce dřepů dal mezi muži Petr Teplík s počtem dřepů 54 a druhý byl hned Michal Kosť s počtem 51 a na pomyslném třetím místě v této disciplíně se umístil Jan Husák s počtem 40 dřepů.

Nutno dodat, že Petr Teplík tento rok oslaví 46 let a Jan Husák 39 let a vítěz celého Garden battlu Michal Kosť oslaví 20 let, a tak zde dochází k situaci kdy soutěží mezi  sebou atleti s velkým generačním rozdílem a přesto má mladá generace velké problémy zvítězit.

V ženách kralovala v dřepech Arleta Krausová, která 50% své váhy zvedla přesně 220krát a stanovila tak nový rekord soutěže. Překonala Kláru Čuříkovou, která v roce 2017 dala s 50% vlastní váhy 200 dřepů. Martina Kovaříková dala 100 dřepů s 50% vlastní váhy a Sabina Kopčová z Plzně dala 76 dřepů.

Celá akce se nesla ve velmi přátelském duchu, kde se vzájemně atleti podporovali a hecovali k lepším výkonům. Na konci battlu byla afterparty kde se grilovalo a probírali se zážitky z akce a z tréninků.

Naprosto peckové video z akce můžete shlédnout zde.

Další battle bude 02.06.2019 v Chomutově – Street Hard Workout Battle 2019

Přehled vítězů:

Ženy

  1. Arleta Krausová
  2. Martina Kovaříková
  3. Nikola Křišťanová

Muži

  1. Michal Kosť
  2. Petr Teplík
  3. Jan Husák