Výška: 178

Váha: 83kg 

Věk: 25

Země: Ukrajina / Ukraine 

Město: Odessa

Tým: 25/7 gorilla gang

Sportovní úspěchy

2 místo Ventspils Baltic Championship 2013

2 místo Mistrovství světa v Rize 2013

4 místo – World Cup Norway 2013

5 – 6 místo Moscow Final 2013

Porotce – Estonské národní mistrovství 2013

3 místo – Pull and Push Paris 2014

4 místo – Mistrovství světa v Moskvě

Ahoj Vadyme, díky že si přijal pozvání do poroty na náš battle. Chtěli bychom tě představit širší veřejnosti. můžeš o sobě prozradit pár slov?

V dnešní době dokončuji studium na polské univerzitě hotelnictví a turismus a jak zprostředkovávat rekreaci pro turisty.

Jakým sportům ses věnoval v dětství?

Od 4 let mě rodiče posílali na tréninky bojového umění Fighting Sambo a tomuto druhu sportu jsem se věnoval do svých 17 let kdy jsem absolvoval zkoušku bojem abych se mohl stát profesionálním bojovníkem. S tímhle certifikátem jsem odešel do Polska studovat jako profesionální atlet. S calisthenikou jsem začal v 9 letech a oba dva sporty jsem od té chvíle kombinoval. Když mi bylo 15 let tak jsem začal trénovat i street workout a v 17 letech jsem měl zranění hlavy. V nemocnici mi lékaři oznámili, že již nikdy nebudu schopen naplno trénovat a dělat tento sport, a tak jsem se začal věnovat jen calistenice a street workoutu.

Čemu se věnuješ mimo street workout?

Mimo street workoutu velmi rád cestuji po světě a pořádám workshopy. Na svých cestách velmi rád poznávám nové lidi, země a sdílým své mnohaleté zkušenosti s ostatními, abych i je motivoval a nastartoval jejich cestu se správným přístupem. Pracuji také ve společnosti Guboz, která bojuje s korupcí a terorismem na Ukrajině, poskytující různé druhy podnikatelského průmyslu na Ukrajině.

Jaké máš životní cíle?

Mým životním cílem, kterého chci dosáhnout je žít život, po kterém jsem toužil a který teď i žiju.

Co je tvoje oblíbené jídlo?

Nemám žádné oblíbené jídlo. Velmi rád jím zdravě a chutně.

Jaký je tvůj oblíbený cvik?

Nemám žádný oblíbený cvik. Kombinuji různé druhy cviků, abych byl komplexní.

Jak si začal cvičit street workout? Trénoval si nejprve základní cviky nebo si začal s freestylem?

Od dětství jsem trénoval základní cviky a poté jsem to jen zvyšoval úroveň na vyšší obtížnost, aby jsem byl silnější a uměl všechny možné cviky až do chvíle kdy se pro mě stanou snadnými, když dosáhnu dobré úrovně síly, začnu vytvářet svůj vlastní styl jako je například “Bar Dance strength and brake”, který napodobuje mnoho lidí.

Žiješ v Oděse, jaké jsou nejdůležitější památky ve městě?

V Oděse miluji naprosto všechno. Ve městě není nic speciálního, ale rozhodně doporučuji Oděsu navštívit a potom mi porozumíte.

Miluješ cestování, kam cestuješ nejraději?

Jednou z mých nejoblíbenějších zemí je Itálie a to lidé, jídlo, atmosféra, mám tam rád všechno, což je vlastně důvod proč jsem tam vždy zůstal v letním období, ale dalším mým velmi oblíbeným místem je Tulum v Mexiku.

Kolikrát do týdne trénuješ? A jak dlouho trénink v průměru trvá?

Je to hodně o mém pocitu. Někdy trénuji jen 30 minut, někdy 4-8 hodin a vše záleží na tom jak se zrovna momentálně cítím a co chci dělat. Ale alespoň se snažím dosáhnout 4 tréninkových dnů v týdnu.

Kolik času většinou věnuješ protahování a kolik samotnému cvičení? 

Protahování se věnuji 40 min před zátěží.

Zařazuješ do tréninku rovněž cviky se závažím zaměřené na specifické svalové skupiny nebo trénuješ pouze se svoji vlastní vahou těla?

90% mého tréninku je se závažím, kombinuju powerlifting a workout s přidaným závažím a zbytek mého tréninku je pouze s vlastní vahou.

Jsi v kontaktu s fyzioterapeutem v rámci součásti tvé přípravy?

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy byl u fyzioterapeuta. Mám dostatek znalostí k tomu abych si pomohl sám.