Street Hard Workout Battle se přesunul do Žatce na nově postavené hřiště, slavnostně otevřené v květnu 2018 a přinesl s sebou novou porotu, kterou představoval Vadym Oleyniik, Latwist, Antoine Lacotte, Viktor Fedorov, Tatyana Chumakova – Hefesto girl a Lea Depagneux a samozřejmě v porotě byl zcela neodmyslitelně Šimon Forrai. Počet členů poroty se tedy zvýšil z pěti na sedm. Porota již byla mnohem více založená na mezinárodních členech a posuzování výkonů bylo na základě jejich mezinárodních zkušeností z velkých battlů a odpovídalo tak světovému standardu. 

Co si ponechala soutěž z minula? Ponechala si myšlenku, aby battle byl zadarmo pro všechny, protože si uvědomujeme, že mnoho atletů musí jet opravdu velkou vzdálenost a mají tak vysoké náklady se samotnou cestou k nám.  A nechceme tak navyšovat náklady atletů. Což se nakonec ukázalo v podobě Vitalije Pavlenka, který na cestě za naší soutěží strávil 38 hodin v autobuse!

Podařilo se opět sehnat partnera, který do soutěže věnoval peněžitou výhru a to WoClub, jenž daroval 10.000 Kč, v přepočtu 400 € pro absolutního vítěze battlu.

Naší soutěž opět velmi výrazným způsobem podpořila společnost Amix nutrition, která do soutěže věnovala věcné ceny v přibližné hodnotě 60.000 Kč. Stejně tak nad naší soutěží opět převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje, pan Oldřich Bubeníček a Ústecký kraj podpořil naší soutěž opravdu velmi výraznou částkou. Stejně tak nás velmi výrazně finančně podpořilo Město Chomutov, společnost Kiswire Cord Czech zaplatila porotě letenky na soutěž a finančně nás podpořilo i Město Žatec, Nadace Tesco a materiálními dary Kultura a sport Chomutov s.r.o. S narůstající publicitou soutěže jsme kromě dlouholetých partnerů rozšířili sponzory i o nové zájemce. 

Na sociálních sítích a to na facebooku a instagramu jste mohli v pátek sledovat přílet poroty a jejich ubytování a první seznámení s Českou republikou. Například Viktor Fedorov, Tatyana Chumakova a nebo Vitaly Pavlenko byli poprvé mimo svou zemi. 

Porota si natolik oblíbila street workout hřiště v Chomutově, kde byla ubytovaná, že chvíli trvalo než dorazili na samotnou soutěž. 

Ze zahraničí se k nám na soutěž přihlásil Vitaly Pavlenko, mistr z Ukrajiny a to konkrétně z města Sumy, které je přibližně 40 km od hranice s Ruskem. Velkou vzdálenost také absolvoval na náš battle Sahann z města Nice. Z Maďarska k nám přicestoval vícemistr z roku 2017 Tamás Magda. Dále do ženské kategorie se přihlásila a na soutěž přijela Adrienn Vachter, také z Maďarska. 

Z českých atletů mezi nejvýznamnější patřil Patrik Černý, mistr z roku 2018 a nositel bronzu z 2019 ve váhové kategorii do 75 kg. Na battle také přijel mistr České republiky ve váhové kategorii nad 85 kg, Jan Holinec. Na battlu se tak setkávají celkem čtyři mistři mezi soutěžícími a celkem šest atletů, kteří se zúčastňují velmi prestižních soutěží. Na soutěži se také setkávají různé národy. Lea Depagneux, Antoine Lacotte, Sahann reprezentují Francii. Adri Vachter, Tamás Magda zastupují Maďarsko. Vitaly Pavlenko, Vadym Oleyniik, (moderátor Jura Sasyn) jsou z Ukrajiny. Viktor Fedorov a Tatyana Chumakova přiletěli z bývalého carského města Petrohradu, tedy z Ruské federace. Latwist zastupuje Německo a jediný zástupce Slovenska je Šimon Forrai. Na soutěži se tak setkává spolu s domácími zástupci sedm národů. 

Na začátku opanovali hrazdu porotci naší soutěže a tak diváci a i soutěžící mohli vidět shrim flipy, front flipy z bradel, 540tky, maltesy, planche a velmi explozivní muslce upy. Porota si půjčila street workout park minimálně na 20 minut a vypadalo to, že park snad ani neopustí jak byla správně nažhavená. 

 

A jak probíhal samotný battle? Přihlášení atleti měly 2 minuty na své základní kolo a na základě napsaných bodů od poroty postoupilo dále ve váhové kategorii do 75 kg osm atletů. 

Na prvním místě se velkým náskokem bodů usadil Vitaly Pavlenko, na druhém místě byl Filip Krátký těsně před Sahannem z Francie a Patrikem Černým. V této kategorii ve vyřazovacím způsobu battlu proti sobě šel atlet s nejvyšším počtem bodů s atletem s nejnižším počtem bodů. Atleti mají 30 sekund na zem, 30 sekund na bradla, 30 sekund na hrazdu. 

Tímto vyřazovacím způsobem postoupil do semifinále s naprosto jednoznačným způsobem Vitaly Pavlenko když ve čtvrfinále porazil Aleše Kratochvíla a dále Filip Krátký který ve čtvrfinále měl za soupěře Franze Hirta,  Sahann porazil domácího Markuse Arbeita a Patrik Černý svedl souboj s maďarským Tomášem Magdou. Ve vyřazovacím pavouku se tak utkává Vitaly Pavleko s Filipem Krátkým kde jednoznačně postupuje dál Vitaly Pavlenko a v druhé semifinálové bitvě mezi Sahannem a Patrikem Černým jen těsně dál postoupí do finále Patrik Černý. 

Před finálem je sveden boj o třetí místo mezi Sahannem a Filipem Krátkým a tento souboj je opravdu velmi vyrovnaný. Oba na zemi ukazují planche a maltesi a Sahann doplňuje o planche na hřbetech rukou a o one arm planche. V těchto statických cvicích má navrch v čistotě provedení, ale neukazuje dynamiku na rozdíl od Filipa Krátkého. Porota má dlouhou poradu a nikdo netuší jak nakonec hodnocení poroty dopadne. Nakonec vyhrává bronzové místo Filip Krátký. 

Ve finále v kategorii muži do 75 kg se tak utkává mistr Ukrajiny Vitaly Pavlenko a mistr ČR z roku 2018 Patrik Černý. Ve finále mají atleti 45 sekund na zem, 45 sekund na bradla a 45 sekund na hrazdu. 

Vitaly Pavlenko začne svůj set na zemi a vytáhne v souboji one arm planche a full maltese, kterého dokáže držet ukrutně nízko nad zemí, a to více jak stanovené tři sekundy a doplní o one arm hanstand a nádherně provedený backflip s dopadem předpisově na špičky s neslyšným dopadem. Patrik Černý kontruje a předvede one arm handstand a spustí ze stojky do straddle planche a doplní také o back flip. Souboj pokračuje dále na hrazdě a bradlech kde oba předvedou mimo jiné krásného maltese. Souboj je velmi, velmi vyrovnaný a porota se velmi dlouho radí než vyhlásí vítěze. Je jím Vitaly Pavlenko! 

Ve váhové kategorii mužů nad 85 kg proběhl battle mezi prvními dvěma, takže vlastně finále mezi Honzou Holincem a Miroslavem Vojtěchovským. Z finále je porotou jednoznačně zvolen za vítěze battlu Honza Holinec. 

V případě žen po základním kole byla na prvním místě Adrienn Vachter z Maďarska a na druhém místě Klára Čuříková, které proti sobě svedli boj o první místo. O třetí místo svedla souboj Nikola Křišťanová a Kateřina Velecká, obě z Žatce. Souboj je jednoznačný a vítězí Nikola Křišťanová a dostává tak bronzovou placku. Ve finále jak jsme již naznačili se utkala Klára Čuříková s Adri Vachter a Adri bohužel některé cviky nevycházejí podle představ a Klára Čuříková ukázala čisté sety bez chyb. Rozhodnutí poroty bylo vítězství Kláry Čuříkové, která tomu nedokázala sama uvěřit. 

Vítězové jednotlivých kategorií jsou vyhlášeni! A teď začíná souboj o prize money a to o absolutního vítěze Street Hard Workout Battlu. Utkává se Vitaly Pavlenko, Klára Čuříková a Jan Holinec. Souboj dopadne dle předpokladu. Vítězem je Vitaly Pavlenko, mistr z Ukrajiny, který aby přijel a zvítězil, absolvuje 38 hodin cesty v autobuse! Přišel! Viděl! Zvítězil! Ave Caesar!

Muži do 75 kg

  1. Vitaly Pavlenko
  2. Patrik Černý
  3. Filip Krátký

Muži nad 85 kg

  1. Jan Holinec
  2. Miroslav Vojtěchovský
  3. Adam Valdhans 

Ženy

  1. Klára Čuříková
  2. Adrienn Vachter 
  3. Nikola Křišťanová

Přehledná tabulka s přehledem počtu bodů u všech atletů a vyřazovacími boji

Tabulka s počtem bodů jednotlivých atletů

Přehled úspěchů nejvýznamnějších atletů na soutěži

Adri Vachter 

Národní soutěže

1st place at II.NYVSC Street workout Battle 2019

2nd place at WCQ 2019

3rd place at Hungarian Workout Battle with boys

Mezinárodní soutěže

Participate at Fibo 2019

2nd place at WOB (world of bar heroes) BWD 2019

1st place at Street Workout Warrior Cup 2019

 

Vitaly Pavlenko

1st place at Ukrainian freestyle battle championship 2019 (Dnepr)

1st place at Errea workout battle 2019

1st place at street workout championship in Brovary (UA)

 

Patrik Černý

mistr 2018 a bronz 2019 ČR ve váhové kategorii do 75 kg

4st místo WCWCF Academy v Rize 2019

 

Jan Holinec – mistr ČR 2019 nad 85 kg

 

Tamás Magda – Maďarsko

7 x 1st place v několika battlech v Maďarsku

3st place na mistrovství světa v Maďarsku 2015

2st place na mistrovství světa v Maďarsku 2017

 

LaTwist

2 st place Mistrovství Německa 2018

 

Vadym Oleyniik 

2013 vicemistrem na mistrovství světa v Rize

2st place Ventspils Baltic Championship

3st place Pull and Push v Paříži roku 2014

4 st place Mistrovství světa v Moskvě a World Cup Norway 2013

5. – 6st place Moscow Final 2013.

 

Viktor Fedorov – mistr Ruska 2018, 2019

2st na světovém poháru

 

Tatyana Chumakova – mistryně Ruska 2018

prize-winner and winner of many competitions and festivals on workout.

1st place “The Power of the Brotherhood” (2018);

2st place “Workout Fest” (2016);

3st place Cup of St. Petersburg (2015);

1st place “Workout Festival” on Labor Day (2016);

2st place St. Petersburg Cup ”(2018);

1st place at the Workout Festival in the category „Female Freestyle“ (2017).

 

Lea Depaneux

2st place FIBO Power Freestyle Battle let 2018 a 2019

2st place národní šampionát WSWCF 2018 v Bordeaux

 

Antoine Lacotte

1st place Kenguru Pro Street Workout World Cup 2016

2st place FIBO Power Freestyle Battle 2018

 

Přehled mistrů

Adri Vachter – mistryně Maďarska

Vitaly Pavlenko – mistr Ukrajiny

Patrik Černý – mistr ČR 2018 ve váze do 75 kg

Jan Holinec – mistr ČR 2019 ve váze nad 85 kg

Tatyana Chumakova – mistryně Ruska 2018

Viktor Fedorov – mistr Ruska 2018, 2019