Rozhovor na Street Hard Workout Battle 2016 byl se Simonou Stellou Maté (Simona Lacková poznámka autora, 09.04.2019).

Stojí na počátku nastupujícího sportovního směru a chytla se šance. Nic ale nemá zadarmo, bez dřiny se neposunete vpřed. To platí i ve street workoutu. Simona Stella Maté je dvojnásobná mistryně Slovenska. Stále studentka, také už rozhodčí. Naposledy se v Čechách představila na dvoudenní akci v Jirkově a Chomutově, která nesla název Street Hard Worker Battle 2016. Nezávodila, tentokrát přijela ze Slovenska jako porotce.

Dorazila do Čech jako čerstvá slovenská šampiónka, opět ji tak čeká cesta na mistrovství světa. I když! Chuť by byla, je tu ale otázka financí. „Loni jsem na mistrovství světa byla sedmá, letos chci bednu,“ nestojí při zemi Simona. Jenže.

„Šampionát je v červenci v Moskvě, uvidíme, jak to dopadne. Sháním finance, cesta není hrazená, také je potřeba vízum. Pokud seženu peníze, pojedu a budu reprezentovat naše krásné Slovensko, ale sehnat finance je obtížné. Na Slovensku to jde těžce,“ přiznává v rozhovoru pro server streetworkout.cz.

Cvičení s vlastním tělem zatím přitahuje více pánskou populaci, ale podle Simony tomu tak být nemusí. Hlavní je překonat strach, možná stud. I když obavy jsou zbytečné. Přitom jde o pohyb, který je přirozený, jen jsme na něj trochu zapomněli. „V každém městě by mělo být už menší street workoutové hřiště, komunita. Stačí sehnat partu. Chlapci, kteří cvičí, jsou lepší než ti, kteří pijí,“ má jasno slovenská reprezentantka, která nezavrhuje cvičení v posilovně, ale spojení těla s hrazdou ji přijde funkčnější do života.

„Posilovna je spíše na tvarování, zde nenaberou holky pravou sílu. Naberou svaly, ale nejsou funkční. Holky se bojí, že když začnou shybovat na hrazdě, tak budou mít velké ruce, ale opak je pravdou. Při street workoutu se zpevní, vyrýsují ruce, zadek a celé tělo, navíc dokážete ovládat své tělo, což je v dnešní době vzácné. V posilovně mohu zvednout s činkou 50 kilo, ale neumím se potom pořádně zvednout z postele,“ má jasno Simona, která si už vybrala, protože ona z postele vstane.